У 2016 році рибне господарство отримає фінансування від Європейського інвестиційного банку

У 2016 році рибне господарство отримає фінансування від Європейського інвестиційного банку

30.12.2015

У 2016 році рибне господарство отримає фінансування від Європейського інвестиційного банку

У 2016  році   підприємці  українського рибного господарства отримають змогу розвивати свій бізнес завдяки кредитному фінансуванню провідної європейської фінансової установи — Європейського інвестиційного банку. Відповідну Фінансову угоду (Проект «Основний кредит для аграрної галузі – Україна») підписав Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк між Україною та Європейським інвестиційним банком 28 грудня.

 

Реалізація Угоди дасть можливість залучити 400 млн євро на 12 років з 4-річним пільговим періодом для підтримки аграрного сектору України. Кошти планується спрямувати на модернізацію рибного господарства і аквакультури в Україні та реалізацію проектів у сфері вирощування зернових та олійних культур.

Кредитором у рамках Проекту виступатиме Європейський інвестиційний банк. Позичальником ресурсів виступатиме Україна в особі Міністерства фінансів, яке за участю Міністерства аграрної політики та продовольства та у взаємодії з ПАТ «Укрексімбанк» здійснюватиме відбір проектів та моніторинг їхньої практичної реалізації.

За рахунок кредитних коштів ЄІБ може бути покрито до 50% вартості визначених проектів. Джерелом фінансування решти 50% вартості будуть власні кошти банків-учасників або кошти кінцевих бенефіціарів. Тому реалізація Проекту сприятиме акумулюванню фінансових ресурсів в обсязі, принаймні еквівалентному 800 млн євро.

«Важливим питанням для агробізнесу в Україні є доступ до фінансово-кредитних ресурсів. 400 млн євро – це ті гроші, на які очікували українські аграрії. Кредит ЄІБ дасть змогу країні отримати доступ до європейських коштів і направити їх на підтримку агровиробників», — зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко.
Довідково:                                                                              
Впровадження Проекту забезпечить досягнення таких результатів:
— залучення до аграрного сектора економіки середньо- та довгострокових фінансових ресурсів;
— підтримка малих та середніх підприємств; 
— впровадження заходів з модернізації існуючого виробництв та створення нових виробничих потужностей;
— розвиток інфраструктури та логістики;
— покращення платіжного балансу через збільшення експортного потенціалу країни (зернові та олійні культури) та зменшення імпорту (рибне господарство і аквакультура);
— збільшення податкових надходжень підприємств до бюджету країни;
— покращення бізнес-клімату та створення передумов для активізації інвестиційної діяльності.
Источник http://darg.gov.ua/

Добавить комментарий